„Cień wiatru” – światowy bestseller warty przeczytania

„Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona to światowy bestseller otwierający cykl Cmentarz Zapomnianych Książek. Co sprawia, że jest to książka godna uwagi i przeczytania? Książka prezentuje historię chłopca, Daniela Sempere, którego ojciec zaprowadza do tajemniczego miejsca zwanego jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Dziesięciolatek zostaje postawiony przed zadaniem wybrania jednej książki. Ufając jedynie swojej intuicji Daniel postanawia zabrać do domu spośród setek tysięcy książek powieść „Cień wiatru” autorstwa Juliana Caraxa.

Lektura wywiera na chłopcu tak duże wrażenie, że postanawia on odnaleźć inne książki pisarza. W tym miejscu rozpoczyna się największa życiowa przygoda chłopca, która stanie się początkiem dla wielu niesamowitych zdarzeń. Scenerią dla wydarzeń opisanych w książce jest Barcelona, przez co pisarz buduje niesamowity klimat. „Cień wiatru” to jedna z tych książek, która kryje tajemnicę, wciąga od pierwszej strony i sprawia, że czyta się ją w mgnieniu oka.

Napisana z niezwykłą dbałością o szczegóły, na wysokim poziomie językowym z pewnością przypadnie do gustu wielu czytelnikom.

www.galapagosmusic.pl