Fotografia to prawdziwa sztuka

Osoby, które nie znają się na fotografii i które samemu nie fotografują, czasami nie potrafią docenić dobrze zrobionego zdjęcia. Jeśli nie znamy się na malarstwie, a mamy przed oczami obraz wykonany perfekcyjną techniką, to chyba prędzej będziemy potrafili to docenić, niż gdybyśmy oglądali znakomitą fotografię.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że żeby osiągnąć pewien poziom w fotografii, trzeba poświęcić temu mnóstwo czasu i do tego posiadać wrodzony talent. W dzisiejszych czasach wiele zdjęć, które widujemy w gazetach, na bilbordach czy w Internecie jest komputerowo modyfikowanych.

Za pomocą specjalnych narzędzi informatycznych można znacznie skorygować fotografię, czego nie dostrzeże laik. Dlatego też może on również dojść do wniosku, obserwując te wszystkie dobrze wyglądające zdjęcia, że fotografia jest stosunkowo łatwa.

Oczywiście, nie jest to zgodne z prawdą. Ile pracy trzeba wykonać, żeby zostać dobrym fotografem, dowiemy się dopiero wtedy, kiedy sami postanowimy spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

www.kdk.info.pl