Meandry reklamy internetowej

Gdyby wskazać dziś nośnik promocji, jaki oferuje najwyższą skuteczność i jednocześnie ma przed sobą najlepsze perspektywy rozwoju – co by to było? Ktoś powie, że największy potencjał tkwi nadal w reklamie telewizyjnej. Na pewno jest ona efektywna, na co wskazuje cena 30-sekundowego spotu w godzinach najwyższej oglądalności. Fakt, że czas antenowy jest pożądany przez firmy także pokazuje czytelnie, że warto się tym obszarem reklamy interesować.

Jednak reklama w telewizji może z czasem tracić na znaczeniu, zwłaszcza że wyrósł dla niej potężny konkurent w postaci internetu. Internet to różnorodność form Dla setek milionów ludzi na świecie globalna sieć jest doskonałym źródłem wiedzy, ale nie tylko niej. W internecie robimy także zakupy i już to powoduje, że ma ona bardzo namacalny potencjał reklamowy.

Mogą się tam ukazywać materiały promocyjne w dowolnej postaci – zarówno statycznej graficznej, jak też audiowizualnej. Pod tym względem sieć łączy cechy wszystkich mediów tradycyjnych, jednocześnie zapewniając swobodę dystrybucji reklam. Każda agencja marketingowa jaka działa na rynku musi poważnie traktować ten obszar.

Siła w społeczności Aktualnie bodaj największe pole do popisu, jeśli chodzi o reklamę w internecie, daje sfera mediów społecznościowych. Całość zagadnienia jest bardzo szeroka, ale w dużym skrócie chodzi o wszelkie serwisy WWW, jakich zadaniem jest przyciąganie i integrowanie ludzi w ramach kręgów znajomych czy obserwatorów. Największe mechanizmy w tym zakresie oferuje dziś Facebook, Google czy Twitter.

Często do grona social media zalicza się też serwisy typu social news, a nawet dobrze nam znane fora dyskusyjne. Agencje marketingowe mogą tam realizować wiele bardzo skutecznych i targetowanych kampanii.

obsługujemy klientów telefonicznie telefoniczna obsługa klienta obsługa klientów przez telefon