Na Co Zwrócić Uwagę Przy Wyborze Bukietu Ślubnego

Ślub to tak ważne wydarzenie, że wszystko musi być idealne. Począwszy od sukni ślubnej panny młodej, poprzez garnitur pana młodego, a skończywszy na odpowiednich dekoracjach. Nic więc dziwnego, że organizacja ślubu i wesela to bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga dużego nakładu pracy. Jednym z ważnych elementów, o których nie można zapominać, jest oczywiście bukiet ślubny, jaki będzie nieść panna młoda. Jest to ważna kwestia przede wszystkim dlatego, że nie może być to pierwsza lepsza kompozycja kwiatowa. Wręcz przeciwnie – każdy bukiet ślubny powinien być dobrze dobrany, przede wszystkim względem sukni ślubnej panny młodej.

W przeciwnym razie może okazać się, że nie spełnia on swojego zadania i zamiast być wartościowym dodatkiem oraz ciekawą dekoracją kwiatową, zupełnie psuje całą ślubną stylizację i starannie dobierany makijaż ślubny w Białymstoku. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu na ślub.

Po pierwsze – kolorystyka

Dekoracja kwiatowa, jaką jest bukiet ślubny, to znakomita okazja, by wprowadzić do naszej stylizacji ciekawy dodatek, który będzie konsekwentnie współgrał z innymi jej elementami. W związku z tym, istotne jest, aby bukiet ślubny był odpowiednio dobrany pod względem palety barw. Stawiając na taki czy inny kolor bukietu (a więc kwiatów i nie tylko) musimy wziąć pod uwagę chociażby naszą karnację, odcień włosów, ale też na przykład porę roku. Wszak latem czy zimą postawimy na zupełnie inne kwiaty, które będą dobrze pasować także do aury obecnie panującej.

Po drugie – dopasowanie do kształtu sukni ślubnej

To bardzo ważna kwestia, o której nie możemy zapominać. Kolory to rzecz istotna, ale to samo można powiedzieć o kształcie sukni ślubnej. Bukiet powinien być dobrze dopasowany do sukni także pod tym względem. Znaczenie ma tutaj postawa, budowa ciała czy wreszcie rodzaj sukni panny młodej. Nie możemy również zapominać o różnego rodzaju dodatkach, które panna młoda będzie miała na sobie – bukiet ślubny powinien dobrze współgrać z całą stylizacją.

Po trzecie – wielkość bukietu

Zbyt duża lub zbyt mała wiązanka to także problem, przede wszystkim dlatego, że ucierpi na tym cała nasza stylizacja, a co za tym idzie panna młoda i jej sylwetka mogą po prostu źle wyglądać, nie to co ścianka kwiatowa żonkil.

Aby tego uniknąć, warto jest zasięgnąć porady specjalisty – w ten sposób na pewno stworzymy taką dekorację kwiatową, która jest nie tylko wypadkową naszych marzeń oraz panujących trendów, ale też idealnie sprawdzi się jako ciekawy dodatek do naszej sukni ślubnej.