Notatkowy „dysk zewnętrzny”

Smartfon może szczególnie mocno przydać się dziennikarzom, studentom i wszystkim innym osobom, które muszą dużo rzeczy notować, zapisywać, zapamiętywać. Mają oni bowiem możliwość tworzenia zarówno notatek tekstowych, jak również głosowych.

Wszystko zależy od sytuacji oraz osobistych preferencji właściciela smartfona. Urządzenie, jakim jest smartfon większość z nas ma w zasięgu ręki niemal przez cały dzień.

Wiadomo, że w ciągu tych kilkunastu godzin przez nasza głowę przepływa cała masa myśli, pomysłów, zaległych spraw. Obecność takiego smartfonowego notatnika z pewnością okaże się w takich momentach bardzo przydatna.

Pamięć ludzka jest w końcu dosyć ulotna, a tak mamy szansę wszystko od razu utrwalić na swego rodzaju „dysku zewnętrznym”. Jesteśmy dzięki temu bardzo zorganizowani, a przez to bardziej skuteczni.

Łatwiej też wtedy o znalezienie chwili tylko dla siebie. Smartfon idealnie nadaje się również do tworzenia podręcznej listy rzeczy do zrobienia.

Poszczególne pozycje można na niej z łatwością umieszczać i w tak samo nieskomplikowany sposób „odhaczać”, jako zadania już wykonane.