Suknie ślubne bez pleców

Suknia ślubna według tradycji ma stanowić symbol niewinności i czystości panny młodej. Stąd też właśnie biały kolor oraz i dość grzeczne fasony, które wyglądem przypominają stroje bajkowych księżniczek.

Choć każda kobieta chciałaby w dniu swojego ślubu poczuć się jak księżniczka, już nie wszystkie chciałyby dać temu wyraz właśnie strojem, czyli typową „sukienką-bezą”. Co więcej, niektóre panny młode chcą pójść do ołtarza w nieco odważniejszym stroju.

Dla nich właśnie projektanci przygotowują sukienki bez pleców. Takie rozwiązanie jest z pewnością efektowne i niezwykle oryginalne.

Duży dekolt na plecach tworzy zazwyczaj odpowiednio wycięta koronka, która dobrze zaprojektowana sprawia, że suknia staje się małym dziełem sztuki. Oczywiście odsłonięte plecy możemy uzyskać równie dobrze dzięki gorsetowi bez ramiączek.

Należy jednak pamiętać, żeby zachować umiar – jeżeli decydujemy się na większe odkrycie pleców, powinnyśmy zrezygnować z nadmiernego dekoltu z przodu. W przeciwnym razie możemy uzyskać wulgarny efekt.