Mała łazienka – triki aranżacyjne

Niewielka powierzchnia łazienki to zmora wielu mieszkań, zwłaszcza tych w starych budownictwach, wysokich wieżowcach, czy nawet kamienicach. Niegdyś projektowanie mieszkań nie było tak znane. Chodziło głównie o to, aby pomieszczenia spełniały swoją funkcję. Nie istniały tak wielkie możliwości aranżacyjne jak w obecnych czasach, dlatego nie skupiano się za bardzo na pomysłach i niestandardowych rozwiązaniach. Mała łazienka nie musi być nudna. Może być funkcjonalna, praktyczna, ale także wydawać się większa. Jak tego dokonać? Wszystko zależy od niezawodnych trików, opracowanych przez architektów wnętrz. Są dziś na tyle znane i lubiane, że można samemu dokonać niektórych zmian, przy odpowiedniej pracy i zaangażowaniu. Jeśli mowa o trikach, oto niektóre z nich:

  • Zastosowanie błyszczących materiałów to klucz do sukcesów. Płytki, kafelki i meble, które odbijają światło sprawią, że łazienka nie będzie ,,zamknięta’’.

    Wyda się natomiast większa. Do najbardziej popularnych wskazówek zalicza się jednakże lustro. W małych łazienkach zaleca się wybór bez ram, które ograniczają powierzchnię lustra. Im ich więcej, tym pomieszczenie stanie się bardziej przestronne i przyjemne;

  • Często małe łazienki wyposażone są w równie małe umywalki, kabiny prysznicowe, czy wanny. Z reguły widać jednak, że powierzchnia w takim pomieszczeniu nie jest maksymalnie wykorzystana. Warto postawić na wybór większych sprzętów sanitarnych. Dodadzą one wielkości i charakteru;
  • Łazienka to miejsce w którym stoi masa kosmetyków. Warto zdecydować się na zakup większej ilości szafek lub zgrabnych koszy do przechowywania takich rzeczy. Im mniej ich na widoku – tym łazienka stanie się bardziej przestronna, zadbana i nowoczesna.

.

www.antonioland.pl