Sauna to nie fitness

Podczas pobytu w saunie nasze ciało reaguje podobnie jak na duży wysiłek. Najbardziej oczywistym dowodem jest zwiększona potliwość. Po kilkunastu minutach z pewnością zauważysz także przyspieszone tętno. Taka reakcja nie oznacza jednak, że korzystanie z sauny jest równoznaczne z podejmowaniem wysiłku.

Pamiętaj, że Twoje mięśnie nie pracują, skoro po prostu siedzisz lub leżysz. Sauna to nie fitness. Nie oznacza to, że sauna jest gorszą lub lepszą formą rekreacji. Świadomość tych różnic jest jednak ważna dlatego, że wiele osób traktuje saunę jako część programu odchudzania.

Nie jest to właściwa taktyka. Po wizycie w saunie faktycznie możesz zauważyć pewne ubytki w ilości kilogramów. Mniejszy wynik na wadze będzie jednak spowodowany przez wodę i sole, które utraciliśmy, a nie przez spalenie tkanki tłuszczowej. Co więcej, zapas wody i utraconych składników mineralnych należy uzupełnić.

Podsumowując, sauna jest świetnym sposobem na przyjemnie i zdrowe spędzanie czasu. Nie jest jednak skutecznym środkiem na odchudzanie.